Til hovedsiden

Søndre krets mesterskap

(tidl. Vestnesmesterskap Bane, felt og 15 m)

Besøk vår hovedorganisasjon

 

 

Se statuttene for stevnene HER!

KLIKK HER FOR Å FINNE RESULTATENE FOR DE ENKELSTE STEVNENE - ÅR FOR ÅR!

PTO = Pokal Til Odel

STO = Skjold Til Odel

PTO = Pokal Til Odel PTO = Pokal Til Odel STO = Skjold Til Odel
FELT         BANE           15 m
År Arrangør Vinner 2-5+V55 Resultat   Vinner V65/V73 Res.   Arrangør Vinner 2/3-5 Resultat   Vinner V55 Resultat   Vinner V65/V73 Res.   Arrangør Vinner 3-5 Res.   Vinner V55 Res.   Vinner V65/V73 Res.
                                                     
1979 Vestnes Jon Bjerkevoll 23         Skorgen                                    
1980 Fiksdal ?           Fiksdal                                    
1981 Skorgen Arnfinn Bjermeland 23/17         Fiksdal Alf-Henrik Håker 281                                
1982 Tresfjord Arnfinn Bjermeland 28         Tresfjord Alf-Henrik Håker 218/311                                
1983 Rekdal Leif Bjermeland (PTO) 22         Fiksdal Alf-Henrik Håker 221/309                                
1984 Fiksdal Bjørn Frostad 26         Skorgen Alf-Henrik Håker 221/312                                
1985 Skorgen Alf-Henrik Håker 27/20         Tresfjord Jan Inge Daugstad 313                                
                                                     
1986 ? Rolf Gjelstenli 29/19         Rekdal Jan Inge Daugstad 316                                
1987 Rekdal Bjørn Frostad 26/19         ?                                    
1988 ? Hans Jakop Frostad 33/18         Skorgen (i Tresfjord) Jan Inge Daugstad 320                                
1989 Skorgen Egil Lindset 35/22         ?                                    
1990 Fiksdal Arnfinn Bjermeland 34         Rekdal Alf-Henrik Håker 233/328                                
                                                     
1991 Tresfjord Alf-Henrik Håker 29/15 - 39/15         Rekdal Alf-Henrik Håker 225/322                                
1992 Rekdal Alf-Henrik Håker (PTO) 27/20 - 38/20         Tresfjord Alf-Henrik Håker 235/333                                
1993 Fiksdal Hans Jakop Frostad (?) 27/13         Rekdal Alf-Henrik Håker 234/330                                
1994 Tresfjord Alf-Henrik Håker 27/20 - 39/29         Tresfjord Hans Jakop Frostad /338                                
1995 Rekdal Alf-Henrik Håker 26/16 - 38/16         Tresfjord (arr.: Rekdal) Alf-Henrik Håker 241/339                                
                                                     
1996 Fiksdal Bjørn Frostad 37         Tresfjord Egil Lindset 235/331                                
1997 Tresfjord Alf-Henrik Håker (PTO) 29/23 - 41/23         Rekdal Alf-Henrik Håker 231/325                                
1998 Vestnes Alf-Henrik Håker 27/22 - 35/22         Tresfjord Alf-Henrik Håker (1. vandre-pokal) 231/329                                
1999 Tresfjord Alf-Henrik Håker 29/24 - 40/36         Rekdal Alf-Henrik Håker 226/325   Egil Lindset (ny pokal) 230/326                          
2000 Vestnes Egil Lindset 34/14         Tresfjord Alf-Henrik Håker (PTO) 234/334   Egil Lindset 234/331                          
                                                     
2001 Rekdal Hans Jakop Frostad 27/16 - 39/16         Vestnes Hans Jakop Frostad 224/320   Egil Lindset (PTO) 225/315                          
2002 Tresfjord Erlend Overaa 27/17 - 38/17         Rekdal Erlend Overaa 231/326   Rolf Gjelstenli 236/332                          
2003 Vestnes Øystein Solbakken 26/11 - 37/11         Tresfjord Erlend Overaa 239/336   Rolf Gjelstenli 237/332                          
2004 Rekdal Egil Lindset 24/14 - 35/14         Vestnes Jan Øystein Solbakken 235/331   Egil Lindset  215/310                          
2005 Tresfjord Jan Øystein Solbakken 29/12 - 40/12         Rekdal Jan Øystein Solbakken 234/330   Rolf Gjelstenli (PTO) 233/321                          
                                                     
2006 Vestnes Jo Salthammer 26/12 - 38/12         Tresfjord Jo Salthammer 240/337   Egil Lindset 245/344                          
2007 Rekdal Trygve Nakken 27/12 - 37/12         Vestnes Erlend Overaa (PTO) 235/330   Alf-Henrik Håker 238/334                          
2008 Tresfjord Jo Salthammer 29/17 - 41/23         Rekdal Jan Øystein Solbakken 230/329   Øystein Solbakken 238/337           Jo Salthammer 237   Alf-Henrik Håker 243      
2009 Vestnes Jan Øystein Solbakken 29/17 - 41/17         Tresfjord Jan Øystein Solbakken 244/344   Alf-Henrik Håker 239/339           Jan Ø Solbakken 239   Øystein Solbakken 243      
2010 Rekdal Jo Salthammer (PTO) 29/12 - 41/9         Vestnes Jo Salthammer 238/335   Alf-Henrik Håker (PTO) 241/334           Jo Salthammer 237   Alf-Henrik Håker 245      
2011 Tresfjord Alf-Henrik Håker 29/16 - 41/7   Egil Lindset 29/22 - 41/8   Rekdal Jo Salthammer 239/338   Alf-Henrik Håker 241/335           Jan Ø Solbakken 244   Alf-Henrik Håker (STO) 242      
2012 Vestnes Alf-Henrik Håker 28/17 - 39/5   Egil Lindset 29/18 - 41/7   Tresfjord Jo Salthammer (PTO) 242/340   Øystein Solbakken 243/339         Vestnes Jo Salthammer (STO) 239   Alf-Henrik Håker 246   Leidulf Hjelvik 248
2013 Rekdal Hans Jakop Frostad 29/19 - 39/3   Arne Hanestadhaugen 29/20 - 41/6   Vestnes Jan Øystein Solbakken 235/334   Alf-Henrik Håker 245/345   Egil Lindset 248/347   Vestnes Jan Ø Solbakken 237   Alf-Henrik Håker 242   Arne Hanestadhaugen 246
2014 Vågstranda Jan Øystein Solbakken 30/21 - 41/5   Rolf Gjelstenli 30/21 - 42/10   Tresfjord Kato Sætre 237/334   Øystein Solbakken 242/340   Rolf Gjelstenli 249/349   Vestnes Jo Salthammer 243   Øystein Solbakken 246   Rolf Gjelstenli 243
2015 Rekdal Jan Øystein Solbakken 28/9 - 40/15   Egil Lindset (STO) 30/16 - 42/25   Tresfjord Jan Øystein Solbakken 237/337   Alf-Henrik Håker (PTO) 240/338   Rolf Gjelstenli 247/346   Vestnes Jo Salthammer 245   Alf-Henrik Håker (STO) 243   Rolf Gjelstenli 248
2016 Vågstranda Jo Salthammer 28/19 - 40/7   Rolf Gjelstenli 28/12 - 40/5   Tresfjord Jo Salthammer 242/341   Alf-Henrik Håker 245/343   Rolf Gjelstenli (STO) 243/340   Vestnes Jo Salthammer (STO) 239   Alf-Henrik Håker 246   Rolf Gjelstenli 246
2017 Rekdal Øystein Solbakken 26/7 - 38/7   Rolf Gjelstenli 28/18 - 40/8   Tresfjord Jo Salthammer 241/338   Øystein Solbakken 239/339   Egil Lindset 245/344   Vestnes Jo Salthammer 240   Alf-Henrik Håker 244   Rolf Gjelstenli 241
2018 Vågstranda Øystein Solbakken 26/15 - 33/4   Egil Lindset 29/17   Tresfjord Jo Salthammer 246/346   Øystein Solbakken 241/340   Alf-Henrik Håker 248/348   Vestnes                
2019 Rekdal             Tresfjord                   Vestnes                
2020 Vågstranda             Tresfjord                   Vestnes                

 

Mer informasjon fra de forskjellige stevnene finner du i Resultatarkivet vårt!

 

Formannsmøtet i Søndre krets har vedtatt at alle mesterskap for Søndre krets i Romsdal skyttersamlag arrangeres slik:

* Tresfjord er arrangør av alle banestevner

* Vestnes alle 15 m-stevner

* Rekdal og Vågstranda skifter på å arrangere alle feltstevner